Jak upozornil budějovický meteorolog František Vavruška, nejchladněji bylo ve vyšších polohách, na hřebenech Šumavy, kde naměřili -10 stupňů. Mrazivé noci nás podle meteorologů čekají minimálně do příští středy a na některých místech se teploty nedostanou nad nulu ani přes den. Víc nového sněhu by mělo napadnout v sobotu. Do té doby se budou vyskytovat sněhové přeháňky.Středeční chladné ráno v Budějovicích.Středeční chladné ráno v Budějovicích.Zdroj: Deník/Markéta Trubková

Zhoršené počasí přineslo přes noc v Jihočeském kraji jediný zásah jihočeských hasičů, a to u sypače nakloněného do příkopu u Žimutic před 5. hodinou. „Sypač jsme nejdříve zajistili dvěma navijáky proti dalšímu pohybu a vyprošťovacími auty ho pak vytáhli,“ uvedli hasiči na síti X.

Na obrázku je možná budoucí podoba pravého břehu Vltavy u Jiráskova nábřeží v Českých Budějovicích zhruba v úseku mezi Dlouhým mostem a lávkou přes Vltavu u stejnojmenného sídliště.
Na budějovickém nábřeží vykopou lodím nový kanál. Už chystají peníze

Ráno se staly nehody u Choustníku a Hlavatců na Táborsku. Tam se střetla dvě auta, nehoda byla se zraněním. U Vyššího Brodu havarovala dvě auta, zraněn nebyl nikdo.