To studentka Pedagogické fakulty v Českých Budějovicích Lenka Brázdová měla štěstí. Stala se asistentkou u výuky počítačového kurzu, kde je tzv. pravou rukou lektora. Právě Lenka pomáhá v kurzech v rámci projektu Senioři komunikují, který realizuje společnost Attavena o.p.s. z Českých Budějovic.
„Hodně pomáhám na začátku hodiny, kdy se řeší domácí úkoly, s kterými si účastníci doma nevěděli rady. Často se také stane, že někdo nemůže na své obrazovce najít správnou ikonu nebo odkaz, tak se přihlásí a já mu pomohu,“ řekla asistentka Lenka.


U většiny lidí je o výuku na počítačích velký zájem. Jsou aktivní a spolupracují. Je to vidět hlavně u kurzů pro maminky a seniory. „Myslela jsem si, že to bude u všech skupin stejné, ale překvapili mě nezaměstnaní účastníci nad padesát let. Vůbec nespolupracovali a neměli snahu se cokoliv nového učit,“ dodala Lenka Brázdová.


Některé asistenty nadchla tato práce natolik, že se chtějí zúčastnit školícího programu ´Lektor výpočetní techniky´. Součástí jejich vzdělávání bude uskutečnění deseti kurzů pro zaměstnance státní správy a občany starší padesáti let.


Jednou z pěti šťastných, kteří vzešli z výběrového řízení, se stala Magda Macounová. Ta již v Attaveně také působí jako asistentka výuky počítačů, což je pro ni cennou zkušeností. „Ráda bych získala praxi v pedagogice, kterou jsem vystudovala,“ uvedla Magda.


Celý školící program potrvá do června příštího roku a bude zakončen kolokviem a udělením osvědčení o rekvalifikaci.