Uspořádala bezplatný kurz nazvaný „Myš není pro kočku!“.


„Lidé, kteří se přihlásili měli a stále mají možnost seznámit se s kancelářskými aplikacemi, jako je textový a tabulkový editor, složky, soubory, internet a email. Dále nahlédnou pod pokličku základům grafiky a tvorby prezentací. Kurz je navíc doplněn o lekci Orientace na trhu práce, kde si ozkouší hledání zaměstnání a komunikaci se zaměstnavatelem prostřednictvím počítače, napíší si životopis a motivační dopis,“ říká Eva Kalmýková ze společnosti Attavena o pestré nabídce příležitostného bezplatného počítačového „vzdělání“.


V Českých Budějovicích Attavena připravila celkem tři kurzy pro skupinu padesátiletých a starších obyvatel ke zlepšení jejich znalostí.


„První se uskutečnil v měsíci srpnu. Nastoupilo do něj 12 lidí a všichni úspěšně kurz ukončili, to znamená, že složili závěrečný test a získali osvědčení o rekvalifikaci, platné pro celou republiku. V současné době se druhá skupina 10 lidí připravuje na závěrečný test a v polovině října odstartuje kurz třetí,“ doplnila Kalmýková.


Podle slov lektorek obou kurzů Lenky Smržové a Hanky Křivánkové je až překvapivé, s jakým zájmem se obě skupiny lidí do světa IT ponořily.
„Využili dnů mimo výuku a chodili do učebny trénovat. Samozřejmě se to projevilo na atmosféře kurzu. Znalost jim dala jistotu a s přehledem zvládli závěrečný test.“ upřesnila Lenka Smržová.