Právě v těchto dnech začaly kurzy v Jílovicích, Vyšším Brodě a Horní Plané a v plném proudu jsou například i kurzy v Českých Budějovicích Bechyni, Nové Bystřici nebo Dubu.

„Pro ženy s dětmi, obzvláště z malých měst, je často problém někam na kurz dojíždět. Proto Attavena organizuje počítačové kurzy prakticky kdekoliv v Jihočeském kraji. Naší snahou je rovnoměrně rozmístit výuková místa tak, aby se kurzů mohlo zúčastnit co největší množství lidí,“ vysvětluje Jitka Šimková z Attaveny.

Od roku 2006, kdy projekt „O sto myš!“ pro maminky začal, měly ženy na mateřské a rodičovské dovolené a osoby pečující o děti možnost učit se pracovat s počítačem v 15 jihočeských městech a obcích. Kurzy navštívilo do této doby už 230 maminek, dva tatínci a 44 žen se může na kurz ještě těšit.

„Zájem maminek na rodičovské o počítačové kurzy je stále vysoký, o tom svědčí i fakt, že na 117 zájemkyň se již z kapacitních důvodů nedostalo,“ dodává Šimková.

Kromě výuky samotné jsou dalšími aktivitami projektu také zřizování internetových pracovišť, vydání průvodce pro maminky „Jak se neztratit“, vytváření a podpora nových pracovních míst či absolvování mezinárodně uznávaných testů ECDL.

Projekt „O-sto-myš!“ je spolufinancovaný Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR a aktivity v rámci projektu jsou tedy pro účastnice bezplatné.