„Už minulý rok jsme spolupracovali s manželi Kutišovými, letos jsme tady poprvé sami," říká za TVOR Marie Ondřichová a dodává, že po manželích Kutišových převzali noví provozovatelé i některé akce. Například vynášení Morany, které patří k těm vůbec nejúspěšnějším a také třeba adventní koncert Furiantu. „Akce jsme měli celý advent," upozorňuje ale Marie Ondřichová.

Nahoře v podkroví byla výstava Cesta do Betléma, kde představovaly děti z ateliéru své práce, obrázky, loutky nebo několik desítek modelů barevných houslí. V nižším podlaží mohli zájemci využít nabídku dílniček pro děti i dospělé. Koníky si s rodiči ozdobili třeba Jan a Ondra Pikhartovi. „Já mám zlaté prasátko, manžel soba, Ondra červeného koníka a Jan má koníka modrozlatého," vypočetla maminka Alena a dodala, že v cizí dílně jsou děti poslušnější než doma, takže ráda využila předvánoční víkendovou nabídku ve staré hradební věži. S kluky přitom zašla ve volnu i na divadelní představení ve městě, ale moc pochvaly předváděný kus od rodičů nesklidil. „Na naše děti to bylo moc strašidelné, hlavně od druhé poloviny. Lepší jsou pro ně představení, která až tak strašidelná nejsou," naznačil Václav Pikhart, že někteří tvůrci by měli víc myslet na nejmenší diváky. Ve věžním ateliéru se ale klukům líbilo a domů si celá rodina odnášela barevnou upomínku.

Podle Marie Ondřichové je pro ateliér zajímavé, že získal další působiště. „Je dobré, že jsme mohli rozšířit působnost. Původně jsme vedli výtvarné kurzy v ZŠ Baarova," zmínila Ondřichová a připojila, že ve věži a zároveň v Galerii Pod kamennou žábou dělají akce po celý rok. Kromě již zmíněných byla úspěšná například letní pohádková série, při které jednotlivé pohádky doprovázely i dílny, kde se pracovalo na motivy pohádek, velký ohlas má i drakiáda. „Na podzim připravujeme výstavu recyklart. Při té spolupracujeme s různými organizacemi, tentokrát to bylo téma mašinérie – srdce stroje," uvedla další akci Ondřichová.

Ateliér má smlouvu v městském objektu ještě na příští rok, o dalším působení se pak bude jednat.