Sváteční dny závěru roku se nesou i v duchu táců plných cukroví. Uplatní se tradiční recepty i méně obvyklé suroviny.

Například třtinový cukr nebo celozrnnou mouku využívá ráda Lucie Pragerová z Českých Budějovic. „Bydlím už sama a zkouším péct zdravěji. Místo bílého cukru používám třtinový nebo sladím medem,“ uvádí příklady studentka konzervatoře.

Snaží se každý rok upéct nějakou novinku. I když i cukroví od maminky si stále ráda dá. Posledními inovacemi byly pekanové hvězdičky a pistáciové linecké. „Hvězdičky jsou z celozrnné mouky s pekanovými ořechy a kakaem. Vykrajuje se to jako linecké a promazává,“ popisuje Lucie Pragerová jednu z dobrot. Jiný druh staví na pistáciových oříšcích. „Dělám i spoustu nepečených kuliček,“ dodává sympatická studentka s tím, že cukroví má úspěch a každý si najde něco, co mu chutná.

Osobní rekord má třináct druhů z letoška, ale s úsměvem upozorňuje, že už to asi nebude opakovat. „O tom ty Vánoce nejsou, o překonávání rekordů v pečení,“ říká Lucie Pragerová.

Na tradiční recepty naopak nenechá dopustit Marie Syrovátková z Českých Budějovic. A jejich oblibou si u svých nejbližších může být stále jistá.

Cukroví se však dá i objednat. U známých nebo také u profesionálů. Podle cukrářky Pavly Petrovičové z Jílovic je ale u ní stop stav na objednávky na konci října. „Od půlky listopadu už peču. I po večerech,“ říká Pavla Petrovičová. Nabízí vánočky nebo mix ze 13 druhů – linecké, vanilkové rohlíčky, kokosky a jako pozornost přidává makronku. Letos to bylo celkem 45 kilo a „vyprodáno“ bylo dříve než jindy.