Nadační fond Jihočeské naděje i letos plnil vánoční přání dětem. Tentokrát se dárky rozdávaly v úterý 21. prosince 2021 v rekonstruovaném kulturním domě ve Včelné na Českobudějovicku a adresáti byli z Dětského domova Horní Planá na Českokrumlovsku. Nadšení při rozbalování svátečních balíčků. které byly uložené pod Stromem splněných přání bylo nefalšované. „Přijelo 38 dětí, všichni, kdo mohli,“ uvedl ředitel domova Jan Urban s tím, že zbývající dárky pro ty, kteří jsou nemocní nebo třeba v karanténě se budou rozdělovat později v Horní Plané.

Jak zdůraznil hejtman Martin Kuba, který nadační fond založil, projekt Strom splněných přání má za úkol nadělit dětem to, o co si napíší. Protože často dostávají dárky, o nichž si někdo jiný myslí, že tím splní přání. "Nadělovat bude teta Pavla, ví, který dárek je pro koho," řekl Martin Kuba z pódia na začátku akce a potom zval spolu s Pavlou Vandasovou, tajemnicí nadačního fondu, podle jmen ke stromku.

„Mám radost, dostala jsem nový batoh,“ pochválila si dárek třeba Michaela. Spokojení byli i další obdarovaní, Dominik se sluchátky nebo Matěj s boxerkami, které si přáli.

Letos fond podpořil ještě soukromý dětský domov Koryto na Prachaticku, v minulosti to byly třeba domovy ve Zvíkovském Podhradí na Písecku nebo v Boršově nad Vltavou na Českobudějovicku. K dlouhodobým projektům fondu patří také Běh jihočeských nadějí nebo Talent akademie, která umožňuje setkání nadaných studentů s významnými vědci.