V nižších polohách kraje ovšem byla sněhová pokrývka o dost tenčí, nedosahovala ani deset centimetrů. Například v Českých Budějovicích to bylo lehce přes pět centimetrů, v Temelíně šest centimetrů.

A v následujících dnech zřejmě nižší polohy kraje přijdou o sníh úplně. "Výhledově půjdou teploty nahoru a ze sněhu nebude skoro nic," předpovídá Josef Slavík. Už v úterý přes den mají být teploty 2 až 5 °C nad nulou v nižších polohách jižních Čech, ve středu 4 až 8 °C a ve čtvrtek 5 až 9 °C. V noci ještě na úterý půjde teplota jasně pod nulu, v předpovědi je -3 až -6 °C, ale v dalších dnech v noci už bude kolem nuly i v noci, většinou je předpověď na -2 až + 2 °C. Na horách může být chladněji, ale protože může mít počasí i inverzní charakter, tak i na horách jsou například pro úterý předpovídány denní teploty nad nulou.

Amatérský meteorolog Luděk Fyrbach z Černé v Pošumaví právě v noci na pondělí naměřil na své stanici nejnižší teploty letošní zimy na Lipensku. Jedná se o minus 21,7 stupňů Celsia. Teplotu naměřil v Lipně nad Vltavou. I na jiných místech klesla teplota v noci na pondělí nejníže za letošní zimu.