Věra Školková, mluvčí Městské policie České Budějovice, přibližovala, že k ženě vyjížděli strážníci v pátek krátce po půlnoci, a to na základě oznámení o podnapilé ženě ležící na Lannově třídě.

"Strážníci na místě zjistili, že žena pod vlivem alkoholu není schopna udržet se na nohou. Strážníci proto rozhodli o jejím převozu na protialkoholní záchytnou stanici. Když se ženu chystali předat do rukou zdravotnického personálu, osmatřicetiletá žena z Českobudějovicka se strážníkům svěřila, že má doma malé dítě," vyprávěla Věra Školková.

Dodala, že strážníci proto požádali o součinnost hlídku policistů z Obvodního oddělení Policie České republiky v Lišově, která se vydala do místa bydliště dotyčné ženy. "Policisté skutečně zjistili, že v místě daného bydliště se nachází tříletá dívenka ve společnosti matčina známého. Muž údajně přišel ke své známé na pozvání ke společně strávenému večeru. Když však žena z neznámých důvodů muže zanechala v bytě a odešla neznámo kam, nemohl zde ponechat samotné dítě," uvedla mluvčí s tím, že strážníci na základě zjištěných skutečností přivolali pracovnici z oddělení sociálně právní ochrany dětí českobudějovického magistrátu. Na její rozhodnutí byla dívenka do doby, než si ji převezme matka nebo jiný zákonný zástupce, převezena k pobytu v českobudějovické nemocnici.