V pondělí 27. března v půl jedné ráno spatřil operátor městského kamerového systému na budějovickém náměstí několik mužů, kteří vybíhali z jednoho z nočních podniků do vozovky a odhazovali své svršky. Na místo mezitím vyjížděla hlídka městské policie. Dotyčným postačila domluva, aby se vrátili dovnitř a přestali narušovat veřejný pořádek.

O několik desítek minut později ale operátor městského kamerového systému spatřil jednoho muže z této skupiny v Samsonově kašně. Při příjezdu hlídky městské policie se muž právě oblékal. Jakmile spatřil strážníky, dal se na útěk a zákonné výzvy k zastavení se nesetkaly s odezvou. K nedobrovolnému zastavení došlo až ve chvíli, kdy utíkající muž zakopl a upadl na zem. Strážníci si poté vyslechli na svou adresu řadu hrubých výrazů.

Jedna z poštovních poboček v Českých Budějovicích sídlí i na sídlišti Vltava (na snímku).
Pošta by mohla rušit pobočky hlavně v Českých Budějovicích

Odmítnutí prokázat totožnost a nastoupit do služebního vozidla k převozu na policejní služebnu nakonec skončilo pro muže nasazením pout. Sedmatřicetiletý Budějčák měl v krvi více než 2,20 promile.

Po vystřízlivění se muž bude zpovídat z přestupku neuposlechnutí výzvy a znevážení postavení úřední osoby při výkonu její pravomoci. Případem se bude dále zabývat příslušný správní orgán.

Věra Školková, budějovická městská policie