Na snímku asi z 20. let 20. století je zachycen z České ulice patrový Adamcův dům s atikou stojící v Radniční ulici. Vedle vpravo je vidět část domu s firemní tabulí Ludvík Toms. Zakrytá část domu pokračuje uličkou k Solní brance. V domě u Adamců byla v čase, kdy byl pořízen snímek, vinárna a restaurace U tří korun. Podnik v nájmu provozoval hostinský J. Čtvrtník. Hostinskou živnost měla zapsanou Antonie Adamcová. František Adamec měl přihlášené živnosti - obchod galanterním a krátkým zbožím, módním zbožím, povoznictví a fiakr.

V letech 1930 až 1935 byl dům přestavěn pro taneční podnik, Klub přátel města tehdy hodnotil přestavbu kladně, poněvadž barokní dům si i přes moderní úpravu udržel původní ráz průčelí. Na snímku před přestavbou má však dům průčelí klasicistní. Nad vchodem zůstal vyrytý starý název U tří korun, převzatý z domu vedle radnice (dům U tří korun na náměstí byl v roce 1878 připojen k radnici). Interiér hostince U tří korun byl přestavěn již v roce 1911 za Josefa Adamce.

Roku 1935 vzniknul u Adamců AVION DANZING. Českobudějovické noviny Republikán o tom detailně informovaly čtenáře. „Poslední novinkou v Českých Budějovicích jest Avion. Majitel restaurace pan František Adamec důkladně přestavěl a přeměnil svůj starý podnik (pozn.: U tří korun) a tak vybudoval českobudějovické veřejnosti skvělý rodinný taneční podnik, jenž nese jméno Avion. Zahajovací večer v Avionu jest v sobotu dne 7. prosince 1935. Pro Avion jest angažována prvotřídní hudba, která bude hráti k tanci denně, Společenská dostaveníčka budou v Avionu při odpoledních čajích od 3. hodiny odpoledne každou neděli a svátek. Avion bude podnik jaký město už dávno postrádá a kde se jistě každý příjemně pobaví a zbaví se tak těžkých denních starostí. V Avionu bude také zřízena levná domácí lidová jídelna, kde budou k dostání jídla všech druhů jako v pražských bufetech.“ Dále pak upozornění na vína, piva, slevy v případě předplacení a rodinný dancing.

Restauratér a vinárník František Adamec se zřejmě potom již nevěnoval obchodu galanterií nebo povoznictví, ale jen novému podniku. Mimo jiné byl jmenován soudním znalcem v oboru „hostinství“ u krajského soudu. Chvalně známá taneční vinárna Avion, také podle starousedlíků U Adamců, byla později rozšířena o kabaret. Avion byl podle pamětníků zrušen kolem roku 1950. Potom byla u Adamců zařízena plzeňská pivnice U tří korun, která patřila podniku Restaurace a jídelny. Čepovalo se tam pivo Prazdroj a Gambrinus. Na domě se pak objevil neon v podobě půllitru piva s pěnou. Neon jako jeden z posledních ve městě zářil i v době energetické krize.

Rodina Adamců bydlela v domě už v roce 1890. Toho roku při sčítání obyvatel bylo v domě 7 bytů, v nichž žilo celkem 33 lidí. Vedle Adamců (3 osoby) to byli Fialů (4 děti a 3 vnučky), Nováčků, Spoltů, Gastwithů, Brašnů, Poněšitských (to bylo 6 žen, matka, dcery a vnučky) a v podnájmu zedník Schachner. Všichni se do domu vešli (museli) a žili v něm. V domě vpravo, kde je dnes hotel U solné brány, žilo 23 lidí vedle vlevo 22 lidí. V období 1 republiky bydleli v domě již jen Adamců a rodina krejčího Josefa Vavery.

Po roce 1989, kdy ještě žila Anna Adamcová, narozená v roce 1907, se potomci rodiny Adamců pokusili podnik obnovit. Zařídili nový Restaurant, kde se čepovalo pivo Budvar a Denní bar. Na dům se osadil i neon Budvar s tradiční sklenicí s pěnou, ale podnik se v nových podmínkách a v konkurenci neudržel. V domě si potom otevřeli motorkáři Harley Davidson klub „Steak Motor Legend Pub Cykles Restaurant“, čepovali pivo Gambrinus, ale ani jim se nedařilo.

JAN SCHINKO