Novou halu s označením „B“ začala společnost VGP stavět v Českých Budějovicích, v komerční zóně Světlík mezi Okružní ulicí a výpadovkou na Lišov.

„Hala s celkovou plochou asi 8700 metrů čtverečních je navržena tak, aby odpovídala potřebám dynamických firem, které hledají malé, ale kvalitní skladové a kancelářské prostory v blízkosti centra města,“ uvedla ke stavbě Tereza Štosová z firmy Crest, která VGP mediálně zastupuje. Koncept haly představuje podle Terezy Štosové kvalitní řešení pro menší a středně velké firmy.

Předpokládaný termín dokončení nové haly je v prvním čtvrtletí 2025. „Mezi budoucí nájemce se řadí společnosti jako Toyota Dolák, největší prodejní a servisní partner Toyota v tuzemsku, prodejce sportovní výživy Fitness Trade anebo specialista na solární panely Sun construct,“ vypočetla Tereza Štosová.

O multifunkční jednotky je zájem

Nově stavěná hala je navržena tak, aby splňovala potřeby různých typů podniků. Nabízí kombinaci skladových, výrobních a kancelářských prostor s možností pronájmu od zhruba 250 m². Prostory jsou ideální jak pro velkoobchodní, tak maloobchodní prodej a současně mohou být využity jako showroomy. V současné době je již 4869 m² pronajatých, takže hala je již z více než poloviny obsazená.

Tím, že ve svých parcích společnost VGP nabízí k pronájmu i menší prostory, podporuje zejména místní ekonomiku. Díky tomu mohou i firmy menších velikostí snáze nalézt vhodné místo pro své podnikání.

Beton i sklo

Architektonické pojetí objektu vychází z typologie moderní průmyslové haly, které je formováno do výrazu komerčního objektu. Jednolitost tmavé kovové fasády rozbije bohaté prosklení, jež do interiéru přinese dostatek denního světla a bohatě prosvětlí jak obchodní, tak skladové prostory. Betonové pilastry pak odkážou na industriální charakter objektu, ale součástí vnějšího výrazu budovy se stanou i dřevěné fasádní lamely a vodorovné slunolamy. Hala bude realizována ve stupni zelené certifikace BREEAM Excellent.

O VGP Parku České Budějovice

VGP Park České Budějovice vzniká na 37hektarém pozemku. Po dokončení bude zahrnovat sedm hal s celkovou pronajímatelnou plochou přes 130 000 metrů čtverečních. Součástí realizace areálu je i rekonstrukce stávající cyklostezky a revitalizace přilehlého rybníka. VGP již v parku dokončila dvě haly (C a D), které jsou plně využívány logistickou společností Dachser. Hala B je v pořadí třetí nemovitostí v tomto rozvíjejícím se areálu.

Společnost VGP je celoevropský vlastník, manažer a developer logistických a semi-industriálních nemovitostí a poskytovatel řešení obnovitelných zdrojů energie. Společnost byla založena v roce 1998 jako belgický rodinný developer nemovitostí v České republice. Dnes s téměř 400 zaměstnanci provozuje aktiva v 17 evropských zemích, a to jak přímo, tak prostřednictvím několika společných podniků.