Policejní mluvčí Štěpánka Schwarzová přiblížila: „Žena se podívala na internet a před několika dny odpověděla na inzerát na internetových stránkách bazos.cz. Zde prodejce nabízel psa tohoto plemene, součástí inzerátu byl kontaktní formulář, který žena vyplnila. Následně jí na e-mail přišla nabídka psů, kteří jsou k dispozici. S prodejcem tak začala komunikovat e-mailem, řešili především přepravu psa, protože jí měl být zaslán z Itálie leteckou společností. Dále pak začali komunikovat přes WhatsApp. “

Platbu za zvíře domluvili tak, že poškozené ženě na e-mail přišly údaje k platbě a byla přesměrována na stránky Western Union, kde zadala veškeré údaje ke své platební kartě a bylo jí strženo přes 6000 korun.

„Následně žena obdržela potvrzení o zásilce, které obsahovalo informace o tom, že je zásilka už na cestě a blíží se odlet. Žena však v zápětí obdržela další e-mail s informací, že je potřeba zaplatit zálohu na speciální přepravku, která jí měla být v okamžiku doručení psa vrácena zpět. Jednalo se o částku 35 tisíc korun, kterou prodejci spolu se svým známým zaslala,“ popsala Štěpánka Schwarzová.

Tím ale e-maily požadující peníze neskončily. Přišly další, které ženě doporučovaly zaplatit dalších 45 tisíc korun za lepší přepravku, kde nehrozí zvířeti žádná újma.

„Tyto peníze již nezaplatila a rozhodla se případ oznámit na policii. Než jí došlo, že se jedná o podvod, přišla se svým známým o více než 41 tisíc korun. Případem se zabývají policisté z obvodního oddělení Čtyři Dvory, kteří po pachateli trestného činu podvodu intenzivně pátrají,“ doplnila mluvčí.