„Všude je mokro, cesty rozbahněné, ale úmrtnost je srovnatelná s minulými lety. Samozřejmě i za hezkého počasí nedorazí úplně všichni, kdo si obstarali startovní kartu, ale ani letos jich překvapivě není moc,“ pochvaloval si v sobotu po poledni Jiří Fink.


Na trase bylo skutečně plno, asi šestikilometrovou trasu zdolávali jak poměrně zdatní školáci, tak úplní caparti a nouze nebyla ani o rodiče a prarodiče s kočárky. Na jednotlivých stanovištích, která tentokrát představovala města a obce jihočeského regionu, bylo i letos pořádně živo. Obdiv patří pořadatelům, kteří si od rána do večera vydrželi s úsměvem hrát se všemi malými účastníky.


O tom, že svou roli zvládli na jedničku, svědčí i slova těch, kteří trasu Pohádkového lesa absolvovali a vážně uvažují o tom, že se přidají i k dalším akcím Klubu českých turistů. „Já jdu poprvé a stojí to za to. Určitě půjdeme i na nějaký výlet, docela se těším třeba do muzea. A tam můžeme se startovní kartou z Pohádkového lesa,“ usmívá se Pavla Křelinová.


Jirka Čížek si na jednom z posledních stanovišť troufl i na srovnání více ročníků akce. „Už jsem tady byl víckrát. Minule tu bylo víc pohádek, teď jsou tady zase města. Je to docela jiné, ale líbí se mi tu,“ zdůraznil poté, co složil na stanovišti školy pro sluchově postižené zkoušku ze znakové řeči.