Jednotlivá stanoviště tak představovala známá díla nebo třeba spisovatele – Jaroslava Foglara, Karla Maye nebo Julese Verna. A spolupořadatelé z Klubu českých turistů zvou i na nadcházející víkend - do Strakonic.

Mezi účastníky byli i bratři Ondra a David Pokorných. „Byl jsem tu už třikrát,“ konstatoval mladší David a starší bratr doplnil, že termín akce a přihlášení hlídá maminka. Klukům se v Pohádkovém lese líbí. Další bratrská účastnická dvojice Vojtěch a František, která dorazila i s tatínkem a dědou, letos ocenila třeba létání na koštěti nebo jízdu ve člunu.

Vloni například nabídl podle jednoho z pořadatelů Jiřího Franse díky studentům vysoké školy řadu technických pokusů. Pohádkový les připravila letos zhruba stovka dobrovolníků a podle jednoho z pořadatelů Jiřího Finka by organizátoři uvítali další ochotné pomocníky, aby mohli třeba rozšířit počet stanovišť.

Ke spolupořádajícím organizacím patří Klub českých turistů, jehož blízkou krajskou akcí jsou Strakonice po stopách Švandy dudáka, která se koná 1. a 2. června ve Strakonicích a okolí.