„Někteří mladí lidé byli posilněni alkoholem a dostali nápad udělat si selfie na odstaveném vagónu. Výsledek je tragický. Jeden zasažený proudem na místě zemřel, další zasažený proudem skončil v nemocnici a dívka se zhroutila. Ostatní skončili v slzách,“ sdělila k tragédii policejní mluvčí Dita Holečková.

Sanitka musela dávat přednost chodcům na křižovatce v Pelhřimově
Šokující video. Houkající sanitka v Pelhřimově čekala, než chodci přejdou ulici

Na místě zasahovaly dvě posádky záchranářů. „Jednoho těžce zraněného jsme letecky transportovali do Fakultní nemocnice v Hradci Králové. Jednu osobu jsme převezli na dětské oddělení nemocnice v Ústí nad Orlicí,“ uvedla mluvčí záchranářů Alena Kisiala. 

Kriminalisté celou událost prověřují. „Vzhledem k věku zúčastněných nebudeme poskytovat bližší informace,“ dodala Holečková.

Neviditelný zabiják

K případu se na sociální síti instagram vyjádřil Marek Dvořák z letecké záchranky, který na místě zasahoval. „Ani po hodině resuscitace srdce nebije. Je konec. Mísí se ve mně smutek a vztek. Kvůli takový p.čovině,“ stojí mimo jiné v jeho příspěvku. 

Správa železnic přitom v pátek sdílela na twitteru varování, že elektrické vedení je neviditelný zabiják. „Dokáže způsobit smrtelná zranění, i když se k němu jen přiblížíte. Šplhání po vagónech či sloupech se tak mění v loterii, kdy se hraje o váš holý život. Na železnici zemře svou nepozorností ročně zbytečně mnoho lidí,“ upozornila.