První případ řešili policisté v úterý večer v Českých Budějovicích. Jejich mluvčí Jiří Matzner přiblížil: „Osmačtyřicetiletý muž stál v chodbě domu a pod krkem si držel nůž s dvaceticentimetrovou čepelí. Chtěl ukončit svůj život. Do příjezdu policejní hlídky s ním odvážně komunikovala sousedka.“

Policisté na místě zjistili jméno muže a začali s ním vyjednávat. Kromě drobných oděrek zatím nebyl zraněný, ale nůž si stále tiskl na krk. Také bylo podle mluvčího zřejmé, že je pod vlivem alkoholu - ale zda pil na dodání si odvahy, to nikdo nevěděl.

„Zrovna v okamžiku, kdy policisté informovali operačního důstojníka o situaci, odvrátil muž svoji pozornost na sousedku. Policisté tuto šanci nepromarnili, zahodili vysílačku a muže zpacifikovali. Nůž použít nestačil,“ vysvětlil Jiří Matzner a doplnil, že zákrok tak skončil bez zranění a muž putoval do rukou lékařů.

Pátrání po snímku pořezané ruky

Jednou záchranou života ale mikulášský večer pro policisty nekončil. Asi dvě hodiny po předchozím případu přijal operátor na tísňové lince 158 velmi zneklidňující hovor.

close Snímek, který zahájil policejní akci. Všechno naštěstí dobře dopadlo. info Zdroj: Policie ČR zoom_in Snímek, který zahájil policejní akci. „Volal jeden počítačový „pařmen“, že hraje Grand Theft Auto online s jedním kamarádem a zároveň u hry chatují. Uvedl, že volá policisty, protože mu kamarád do chatu právě poslal fotku s pořezanou rukou a on se bojí, že kamarád vykrvácí. Zná jen přezdívku kamaráda a myslí si, že je z jiné části republiky,“ popsal tísnivý telefonát Jiří Matzner.

Policisté vzali věc velmi vážně. Podle zjištěných zjištěných jmen a přezdívek prověřili sociální sítě a zapojili své kolegy ze specializovaných útvarů v Praze.

„Několik internetových stop dovedlo policisty do Kladna. Nakonec se podařilo zjistit i tip na konkrétní adresu v Kladně. Místní policisté zde našli mladého kluka, který se sebepoškozoval, policisté mu zajistili převoz na psychiatrické oddělení. Také jemu tak nadělili druhou šanci,“ sdělil mluvčí Matzner.