Případ pokračujících krádeží šetří policisté z českobudějovického oddělení Čtyři Dvory. Ze zmíněných krádeží viní dvojici mužů.

Mluvčí policistů Lenka Krausová přiblížila: „Muži v průběhu uplynulého půl roku navštěvovali zmiňovaný velkoobchod a ve velkém kradli stovky kusů zboží za stovky tisíc korun. Upravili svá osobní auta tak, aby v nich vytvořili dvojitá dna a umístili kastlíky pro úschovu zboží. Do areálu obchodu s auty zajeli, potajmu ukradené zboží naložili a bez zaplacení odjeli.“

Policisté z Českých Budějovic dvojici mužů na snímcích označili jako svědky, kteří by mohli svými informacemi přispět k objasnění krádeže zapomenuté peněženky.
Policie hledá tyhle muže z fotek. Neviděli jste je v Budějovicích?

Dále doplnila, že mezi kradeným zbožím byly desítky kusů nářadí, různé lepící hmoty, nabíječky, baterie, světla a mnoho dalšího. Celkem škoda způsobená zloději dosáhla bezmála půl milionu korun.

Když ale nakonec všechno prasklo, mladým mužům se evidentně ulevilo. „Policistům řekli, že jsou rádi, že už je odhalili, protože se stejně celou dobu báli, že se na to přijde. Mnoho odcizených věcí dokonce vrátili a značnou finanční škodu i uhradili. S odcizeným zboží totiž měli pravděpodobně plány, ale zcela jiné než "klasičtí" zloději. Materiál si schovávali a chtěli rozjet vlastní podnikání,“ uvedla mluvčí a dodala, že v tomto případě pro start podnikání nezvolili zrovna vhodnou cestu a místo byznysu je bude čekat soud.

Krůta domácí si vykračovala k hypermarketu.
Tenhle zvláštní výletník si vykračoval po Budějovicích. Zasáhnout musela policie

I když tedy dvojice policistům sdělila, že je celá věc mrzí, nic to nemění na tom, že se jednání dopustili. Policisté je tak podezírají ze spáchání přečinu krádeže spácháné formou spolupachatelství.