Kromě vzpomínání na zesnulé tento svátek přináší i zvýšený provoz na silnicích, větší počet tak zvaných svátečních řidičů, ale mnohde také útoky zlodějů na návštěvníky hřbitovů.


„V součinnosti s hlídkovou službou policie, obvodním oddělením České Budějovice, dopravní polocií a se strážníky městské policie této problematice budeme věnovat zvýšenou pozornost,“ upozornila včera okresní tisková mluvčí Police ČR Regina Tupá. „Je tedy třeba dbát na to, že dušičky přinesou zvýšený provoz na silnicích,“ doplnila Tupá.


Policisté také varují dušičkové návštěvníky před zlodějíčky, kteří prohledávají zaparková auta před branami hřbitovů.
„Platí pořád ty samé rady. Hlavně nenechávat volně ležet v automobilech na viditelných místech peněženky, fotoaparáty a další nejrůznější cennosti,“ uzavřela mluvčí.


Hřbitovy na území krajské metropole kontrolují českobudějovičtí strážníci pravidelně každý den. V týdnu před Dušičkami navíc kontroly ještě posílili.
„Městská policie upozorňuje občany, aby při návštěvě hřbitovů nezapomínali zabezpečit řádně svá vozidla a nenechávali věci, které by mohly upoutat pozornost zlodějů, odložené na sedačkách,“ upozornila mluvčí strážníků Katka Schusterová.


Na největším českobudějovickém hřbitově Otýlie plánuje městská policie nasadit strážníky se služebním psem.