Podle slov primátora Juraje Thomy bude mít každý obvod svá místa, na která se strážníci budou prioritně zaměřovat. „Obvod s číslem jedna zahrnuje historické centrum a okolí včetně přilehlých parků. Pak sem patří i Pražské předměstí a Lannova třída a její okolí,“ řekl včera k obvodu s názvem Centrum primátor. „Prioritně budou strážníci dohlížet na náměstí Přemysla Otakara II., Palckého náměstí a na Lannovu třídu,“ dodal Thoma s tím, že v současné době na obvod dohlíží celkem čtyřiadvacet strážníků.

Obvod na Máji

Samostatnou kapitolou je sídliště Máj, kde se léta táhnou spory mezi obyvateli. Obvod číslo dvě by tak jako Centrum mělo v budoucnu hlídat celkem třicet dva strážníků. „Místa prioritního dohledu jsme vytipovali samozřejmě v ulici V. Volfa, M. Chlajna a Jaroslava Bendy,“ naznačil Thoma.


„Při sezení s panem primátorem a s lidmi od městské policie jsme se dohodli, že nám sem dodají ještě dvě kamery. jedna z nich bude například sledovat zadní prostor za domy ve Volfově ulici,“ podotkl obyvatel Máje Josef Pachl, který si nejednou mezi paneláky zažil horké chvilky.
Podle Thomy se na sídlišti co nevidět objeví i strážníci se psy, kteří dokáží vzbudit patřičný respekt.

Okrajové sektory

„V Rožnově žiji už od narození a cítím se tady bezpečně. Je jasné, že se tady párkrát něco stane, ale zase tak hrozné to není v porovnání s ostatními částmi města. Ale tím nechci říci, že by zde městská policie neměla vůbec být,“ soudí pětadvacetiletý Petr Václav.


Vzhledem k menší míře kriminality či vandalství v okrajových částech města budou v obvodech sloužit vždy čtyři strážníci. Vedení MP chce ve čtvrtích jako je Rožnov, Nemanice anebo Suché Vrbné soustředit hlídky spíše do obytných oblastí. „Možné zázemí šestého obvodu Rožnov by mohly být základní školy Grünwaldova nebo Ludvíka Kuby. Zde se chceme soustředit na místa okolo Polikliniky Jih a Lineckého předměstí,“ prohlásil primátor města.

Strážník na netu

Po vzoru některých statutárních měst, kde obvody fungují už dlouho, radnice také počítá s tím, že kdokoliv si „svého“ strážníka bude moci najít na internetu. „Chceme tak práci městské policie co nejvíce přiblížit veřejnosti. Strážník je tu hlavně pro občana, občan má k němu důvěru a nebojí se za něj obrátit,“ uzavřel první muž radnice.

Kompletní mapa rozdělení města (PDF - 1,9Mb).

Související článek: Každý dostane svůj díl města