K jednání zmocnila primátora minulý týden rada města. Reagovala tak na abnormální počet loupežných přepadení, která na dobrém pocitu nepřidala ani čtenářům Deníku: „Když se vracíte večer domů, projít kolem nonstop heren není příjemné,“ připustil nedávno obavy Richard Kalkuš.


„Ihned jsme posílili přímý výkon služby a zvýšili pozornost v místech možného napadení,“ odmítl nařčení z laxního přístupu zastupující okresní policejní ředitel Bohumil Čondl. Že se opatření osvědčila, dokazuje fakt, že téměř polovina z 89 letošních přepadení je objasněna. Policisté dopadli pachatele šesti přepadení žen. Další čtyři výtečníci, z nichž dva mají na svědomí rovnou desítku přepadení heren, pošty a spořitelny, skončili také v rukou zákona. Policejní vyšetřování poslední vlny přepadení prokázalo, že tři ze čtyř údajných obětí si dramatickou událost vymyslely.


Na společných krocích, které by mohly zlepšit bezpečnostní situaci, se primátor domluvil s novým okresním ředitelem Policie ČR Miroslavem Krejčím. „Dohodli jsme se na užší spolupráci, než dosud bývalo zvykem. Budeme se pravidelně scházet a vzájemně se informovat,“ naznačil Thoma.
Také spolupráce státní a městské policie by měla pokračovat.