VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Strážníci už slouží v novém

České Budějovice - Důležitý krok v postupné přeměně práce českobudějovické městské policie (MP) připadl na pátek.

29.12.2007
SDÍLEJ:

Zástupkyně velitele směny D Martina Mana Věra Školková, která dostala na starosti novou služebnu na českobudějovickém sídlišti Máj , si při otevření povídala se strážníkem Pavlem Podhradským.Foto: Deník/ Petr Lundák

Po nástupu Juraje Thomy na primátorské křeslo skoro nezůstal u MP kámen na kameni. K tomu hlavnímu, otevření služebny strážníků na problematickém sídlišti Máj, se ale primátor dostal až ke konci roku.

„Režim služebny je takový, že máme klasicky rozdělený výkon služeb tak, že velitel směny má pod sebou kompletní výkon služby včetně strážníků a k sobě má také svého zástupce velitele směny, v tomto případě zástupkyně. A právě zástupce velitele je člověk, který bude mít fyzicky na starost obvod Máj i zdejší služebnu,“ uvedl včera při otevření služebny primátor Juraj Thoma. „Kromě toho, že bude zástupce velitele koordinovat činnost strážníků, bude v určitých hodinách na služebně přítomna, takže občané s náměty a připomínkami mohou se zástupkyní velitele jednat přímo zde,“ doplnil primátor.
Samotní strážníci městské policie novou služebnu vítají.

„Ode dneška funguje pro občany sídliště Máj, Čtyrech Dvorů a sídliště Vltava tato služebna. V lednu budou na dveře dána otevírací doba, ale převážnou část služby strážníků bude tvořit pochůzková činnost v těchto lokalitách. To jr ale režim, který už de facto funguje, ale bez potřebného záuzemí,“ doplnil Thomu ředitel MP Vilém Vávra.

Bývalý byt přímo naproti multikinu CineStar teď slouží městským policistům. Strážníci tam mají jak místnost vyhrazenou pro občany, kancelář, ale také kuchyňku či sprchu.

Všemu tomu od včerejška velí zástupkyně velitele směny Věra Školková.

„Jedná se zejména o ulice V. Volfa a M. Chlajna, kde býval často narušován veřejný pořádek například rušení nočního klidu. Ale v poslední době se situace mnohem zlepšila, strážníci procházejí tyto ulice a mají je nasazené jako prioritu, takže to určitě pomůže celkové situaci,“ řekla včera Školková k problematickým místům sídliště Máj.

První velkou zatěžkávací zkouškou pro novou služebnu a její osazenstvo bude určitě silvestrovská noc.

„Vycházíme z celkového vylepšení situace. Na Silvestra tady bude nasazeno několik strážníků pravděpodbně navíc. Také bude občanům k dispozici linka sto padesát šest,“ doplnila zástupkyně velitele k závěru letošního roku.

Magistrát si od založení služebny na Máji slibuje, že se tamní situace zklidní. Proto zde má fungovat nepřetržitý čtyřiadvacetihodinový provoz, který bude obstarávat po naplnění tabulkových stavů v každý okamžik osm strážníků. Máj tedy v těchto dnech zatím obsluhuje čtyřiadvacet strážníků v turnusovém systému čtyři směn.

29.12.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Anděl páně 2.

V Táboře se ve středu slétnou andělé

Holub. Ilustrační foto.

S čerstvým větrem přijde ochlazení

Podruhé narozen pod koly tramvaje a padlý symbol Vánoc: nejlepší videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pondělí 11. prosince 2017.

Cenu Spokojený zákazník Jihočeského kraje letos převzalo 17 podnikatelů

České Budějovice - Sedmnáct nejférovějších podnikatelů regionu získalo v pondělí titul Spokojený zákazník Jihočeského kraje 2017.

Zmizely pneumatiky za víc než dvacet tisíc

Sedlec – Ze soboty na neděli se vydal za lupem neznámý zloděj. Do areálu firmy silnice I/20 se dostal poté, co poškodil drátěný plot.

Pojištění pracovní neschopnosti může vytrhnout trn z paty

Dlouhodobá léčba nemoci nebo úrazu zamává nejen s psychikou člověka, ale také s jeho peněženkou. Pokud nemáte našetřenou solidní rezervu, zamyslete se nad připojištěním pracovní neschopnosti. Může vám přijít vhod. Co byste o připojištění měli vědět prozrazuje David Kučera, finanční poradce Partners.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT