Strážník pracuje u českobudějovické městské policie od října roku 2005, protože se mu líbí jeho rodné město a přál si pro něj něco udělat. A rozhodně nechce práci strážníka jen tak opustit.

Vloni v červnu zachránil s kolegyní patnáctiletou cyklistku s probodnutým stehnem, také nejen proto včera získal ocenění Strážník roku a poukaz na dovolenou.

Můžete incident popsat? Jak se to seběhlo loni v létě se zraněnou dívkou?
Cestou zpět z akce Na kolo jen s přilbou jsme jeli kolem Malého jezu a u železničního mostu byla zaklíněna dívčina na zábraně a měla probodnuté pravé stehno skrz naskrz. Snažili jsme se jí, co nejvíce podpořit, než přijela záchranka. Pak jsme jim podle jejich pokynů pomáhali ošetřovat a dostat ven ze zábrany.

Překvapilo vás něco na té letní nehodě?
Určitě. Překvapilo mě to, že té holčině bylo patnáct let a že byla duchapřítomná a například se nesnažila z té zábrany dostat.
Ale spíše mě mrzí to, že hned vedle místa nehody jsou kurty a lidé jen tak přihlíželi, i když zraněná holčina dost křičela. Což jsme slyšeli už z dálky, ale lidé se na ni jen koukali, co a jak bude.

Jak si považujete, že vy máte vůbec první titul Strážník roku?
Určitě si titulu považuji a jsem rád, že se na mne shodlo jak vedení, tak i operační důstojníci městské policie.

Co vás vůbec přimělo a vedlo k tomu, stát se městským strážníkem?
Jelikož mám rád naše město, tak jsem mu chtěl nějakým způsobem trochu pomoci. To bych asi viděl jako ten největší důvod.

A co uděláte s odměnou, kam vůbec vyrazíte na dovolenou?
Samozřejmě je zájezd za třicet tisíc pěkný a jsem za něj moc rád. Asi pojedeme s přítelkyní do Řecka nebo do Egypta, nebo ještě něco vymyslíme.