Od ledna bude na sídlišti otevřena nová služebna městské policie a dění v obvodu bude mít na starosti zástupce velitele směny, který bude na služebně v pevně určené časy také osobně přítomen,“ informoval po včerejší schůzce s okresním ředitelem Policie ČR Miroslavem Krejčím primátor Juraj Thoma.
Pravidelné setkání mělo tentokrát trochu jiný rozměr. Přišli na ně i vedoucí obvodních oddělení Policie České republiky v Českých Budějovicích. Řeč byla o užší spolupráci s městskou policií.


„Jde mi především o to, aby se práce policistů a strážníků v obvodech zefektnila – aby se například jejich hlídky nedublovaly ve stejných místech či v čase, aby si navzájem předávali informace o dění v obvodu. Potěšilo mě sdělení, že v obvodu Suché Vrbné taková spolupráce z iniciativy policistů a strážníků již delší dobu funguje,“ kvitoval včera primátor.


„Něco na tom je. Nedávno jsem šla za tmy z města domů a na kilometrovém úseku potkaka hned dvě hlídky. Co bych dala za to, kdyby byly i o pár bloků dál, kde jsem se docela bála,“ pomyslela si mladá obyvatelka Máje Monika Krausová.