Podle ředitele gymnázia Jaroslava Pustiny nyní navštěvuje školu přes 530 dětí. Primáni a nováčci čtyřletého studia si tentokrát odnášeli domů první gymnaziální hodnocení. Primáni přebírali výpis vysvědčení z rukou třídní učitelky Zuzany Kalové a vesměs slyšeli pochvalná slova. „Dvacet sedm prospělo s vyznamenáním,“ ocenila nejmladší žáky gymnázia Zuzana Kalová. Potlesk spolužáků potom provázel nejen předávání výpisu vysvědčení přítomným žákům, ale i symbolické jmenování těch, kteří aktuálně ve třídě nebyli.

Děti se celkem těšily. Jaké mohou čekat známky, věděly už předem. „Jsem spokojený,“ konstatoval například Šimon z přední lavice a připojil, že se chystá na lyžování a bere to jako odměnu. „První půlrok byl určitě jiný než na základce,“ zhodnotil náročnost učení Šimon. „Čekám dobré vysvědčení,“ konstatovala spolužačka Markéta. A její sousedka v lavici Zuzana dodala, že na gymnáziu je sice více učení, ale že je radši a líbí se jí tady více než na základní škole.

Pololetní prázdniny budou v pátek a dotknou se nejen žáků základních a středních škol. Pozor musejí dát i cestující veřejné dopravy, protože přijdou ke slovu prázdninové jízdní řády.