Podle jihočeských policistů byla nejhorší situace na území krajské metropole, kde jen v ranní špičce vyjížděli k pěti nehodám. Dva nákladní automobily se srazily u hřbitova Otýlie, dopravu blokovala také nehoda dvou aut na Mánesově ulici. Na Lidické třídě před budovou krajského soudu se dokonce srazily autobus, trolejbus a osobní vůz. Cestující tak museli čekat na náhradní dopravu.

Jihočeští silničáři měli už od brzkých ranních hodin všechny sypače v terénu. Podle Petra Broma, ředitele českobudějovického závodu Správy a údržby silnic, přišla na Českobudějovicku největší sněhová přeháňka v půl páté ráno. Některé tahy před dopravní špičkou tak silničáři nestihli posypat včas. „Spadlo to pro nás v nevhodnou dobu, sníh se rychle ujel, zledovatěl a začalo to klouzat," komentoval ranní situaci Petr Brom.
Kvůli těžko sjízdným kopcům ráno nejezdily autobusy MHD také na Hosín a Hlincovu Horu a všude po městě nabíraly velké zpoždění. „V celé síti docházelo ke zpoždění od 10 do 15 minut," potvrdil mluvčí dopravního podniku Radek Filip.

Účastníkem nehody se stal i jeden z českobudějovických strážníků. „Cestou do práce kolega zapadl u Bukovce, vytáhnout auto zpátky na silnici mu pomáhal traktor," tlumočil kolegův nepříjemný zážitek mluvčí strážníků Václav Sup. „Další vozidlo havarovalo hned za ním, řidička nezvládla řízení a narazila 
do stromu," doplnil.

Těžko sjízdné byly ráno hlavní tahy na Budějovice, největší problém pak nastal na silnici do Trhových Svinů. „Inertní posyp nebyl účinný, tak jsme museli použít chemický posyp," vysvětluje Petr Brom ze Správy a údržby silnic.

Chodníky a ulice v Budějovicích uklízeli pracovníci firmy .A.S.A. od jedné hodiny ranní. „Nyní jsou neustále 
v terénu tři velké sypače, tři malé sypače a čtyři chodníkové sypače," řekla Deníku včera v poledne Šárka Býmová 
z firmy .A.S.A. Jejich práci po prvním dni sněžení českobudějovičtí radní nechtěli hodnotit. „Od 9 do 11 byla kontrola sjízdnosti a schůdnosti a nebyly zjištěny závady," řekl náměstek primátora Kamil Calta a dodal, že pokud by chtěli lidé upozornit na problém v zimní údržbě, mohou se obrátit na dispečink firmy .A.S.A. na telefonním čísle 607 51 80 80.