Na nějaké předčasné závěry je rozhodně ještě brzy. Extraliga startuje až za necelé dva týdny. Stejně byl ale výkon hokejistů HC Mountfield v úterní přípravě proti Kometě Brno příslibem.

Jihočeši vyhráli 5:2 a prakticky po celý průběh zápasu jeho vývoj kontrolovali. Přesto nebyl trenér Jan Tlačil na sto procent spokojen. „Daří se nám začátky zápasů a dokážeme se vytvořit tlak. Ale třeba po našem druhém inkasovaném gólu jsme tam měli strašný výpadek a dostali jsme se do velkého útlumu. To si nemůžeme dovolit,“ nepodléhá náročný kouč žádnému sebeuspokojení.

Několik chyb se objevilo i v průběhu první třetiny. „Byly tam dvě hrubice a po jedné z nich jsme dostali první gól. Nechtěl bych ale rozebírat, kdo konkrétně se pod ně podepsal. Pořád jsou v naší hře věci, které musíme odbourat,“ je si dobře vědom.

Oproti poslednímu prohranému duelu s Mladou Boleslaví byl ale výkon Mountfieldu podstatně lepší. „Jsme nadále v těžkém tréninkovém zatížení. S Boleslaví to byl druhý zápas ve dvou dnech, hodně se trénovalo a asi se projevila i únava. Jednotlivý duel jsme zvládli dobře i v tréninkovém zatížení,“ pochvaluje si.

Trenérovi se pomalu začínají rýsovat jednotlivé formace. Velice dobře se jeví především trio Gulaš – Vak – Hřebejk, které se prosadilo hattrickem svého pravého křídla. „Útoky začínáme teprve skládat, ale tahle lajna se nám opravdu líbí,“ připouští.

Tlačil by v kádru rád viděl ještě jednoho kvalitního centra a agresivní křídlo s dobrou koncovkou. Jako varianta se jeví Jiří Novotný, jenž zatím stále čeká na angažmá a s mužstvem trénuje. „Určitě by se nám líbil, ale jeho kroky ještě asi zamíří do Kanady,“ netají se zájmem a svého někdejšího svěřence z juniorky.

Uznalý Kýhos

Brněnský trenér Vladimír Kýhos připustil, že vítězství domácích bylo zasloužené. „Budějovice hrály hodně agresivně a dostávaly nás pod tlak. Rozhodl závěr druhé třetiny, kdy jsme v průběhu jediné minuty dostali dva góly. To byla chyba a soupeř ji dokázal potrestat. Pořád se ale jedná o přípravu a zápas jsme odehráli z plného tréninku,“ řekl po utkání.

Již ve čtvrtek čeká Mountfield další přípravný zápas na Kladně. V úterý bude hrát odvetu doma s Kladnem (17.30) a generálku na extraligu absolvuje 3. září v Pardubicích. Nejvyšší soutěž odstartuje úvodním kolem 9. září, kdy na jih Čech přijede Litvínov.