„Má dvě fáze. První jsou kurzy, které vedou zkušení lektoři. V druhé části nabízíme služby poradenského centra,“ popsala M. Drdová, koordinátorka projektu.


„Mohou přijít maminky, ale i tatínkové, kteří končí rodičovskou dovolenou, nebo na ní ještě jsou, a společně se pokusíme danou situaci probrat, navrhnout řešení,“ říká.


„Jak jsme zjistili, není dnes ještě běžné, aby každá domácnost měla k dispozici počítač s internetem, takže si zájemci mohou zde, třeba za pomoci poradce, najít co potřebují. A naučit se pracovat s počítačem samostatně, což dnes vyžaduje řada zaměstnavatelů,“ doplnila.
Největším problémem rodičů s malými dětmi je žádost o pracovní místa se zkráceným úvazkem.


„Je o ně dost nouze, takže ženy berou třeba brigády, nebo pozici, která zcela neodpovídá představám. Prostě mají potřebu větší časové volnosti právě pro děti,“ naznačila Drdová.


Pohovor se ale nemusí týkat jen tématu práce. „Snažíme se společně si ujasnit celou rodinnou situaci, poskládat střípky mozaiky,“ připomněla.
Do poradny je lepší se předem objednat, aby se poradkyně mohla věnovat jen dané klientce, a to na tel. 606 600 360, nebo e–mailové adrese mcporadna@seznam.cz.


Služby jsou zdarma, projekt je financován Evropskou unií a Jihočeským krajem v rámci Společného regionálního operačního programu na podporu sociální integrace.