Na to, zda předpisy zamezující odesilatelům balíků hazardovat se zdravím pracovníků pošty, se dotazovala čtenářka Deníku Anna Nekolová z Českých Budějovic. „Zarazilo mě, že je možné posílat tak nebezpečnou věc poštou," řekla.

Předpis sice existuje, kontrola však nikoliv. Mluvčí České pošty (ČP) Marta Selicharová potvrdila, že zaměstnanci pošty nemají žádnou možnost kontrolovat obsah zásilek. „Je na lidech, aby dodržovali stanovená pravidla a neohrožovali zdraví našich zaměstnanců," doplnila.

Po předpisech, které by upravovaly výčet věcí, jež mohou být obsahem listovních zásilek, se ptala čtenářka Deníku Anna Nekolová z Českých Budějovic. A to v reakci na případ, který se minulý týden odehrál na poště v Sakařově ulici v Týně nad Vltavou. Pět pracovníků pošty ve čtvrtek ráno potřísnila kyselina
z autobaterie vytékající z přepravovaného balíku.

Mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů řekla, že zaměstnanci, kteří přišli se zásilkou do styku, si začali okamžitě stěžovat na pálení, svědění a štípání postižených míst. Na poštu proto neprodleně vyrazila jednotka týnských profesionálů, aby prozkoumala, v čem je problém. Hasiči pomocí pH papírku zjistili, že se jedná o kyselinu.

„Sama jsem pracovala v laboratoři, tak vím, co taková látka dokáže. Zaráží mě proto, že někdo může v balíku posílat tak nebezpečnou věc," zmínila Anna Nekolová.

Co nelze poslat poštouObsah poštovní zásilky mohou tvořit jakékoliv věci, kromě: výbušnin, radioaktivních látek, omamných a psychotropních látek, jedovatých a žíravých látek, nakažlivých biologických látek, tuhého oxidu uhličitého, tlakových nádob nebo živých obratlovců.
Zdroj: Česká pošta