Stále více nás láká silvestr prožitý „venku", ne doma. „S přítelkyní přijedeme ve 23 h autem pod lanovku na Kleť, vyjdeme na rozhlednu a počkáme na půlnoc, kdy si připijeme," předesílá Viktor Honsa z Českých Budějovic. „Bude to naše druhé loučení se starým rokem a vítání nového na Kleti. Vloni nás překvapilo, že stejný nápad mělo asi dvacet lidí, kteří si svítili čelovkami," těší se na zážitek Viktor Honsa.

„Prvně půjdeme s rodinou a kamarády do hospody. Bude nás už devět, takže je to pro nás pohodlnější a nemusíme potom doma uklízet," přibližuje Klára Feslová pozitiva rozhodnutí vyrazit pobavit se mezi lidi. 

Už roky nabízejí silvestrovské pobyty třeba v penzionu Kamínek v Novohradských horách. A jinak tomu není ani letos. „I když letos to bude trochu klidnější," vyprávěla Hana Homrová, provozní penzionu Kamínek. „Program se snažíme přizpůsobovat hostům. Vzhledem k tomu, že letos tu budou převážně rodiny s dětmi, tak budeme mít speciální silvestrovské menu, chybět nebude ani ohňostroj," přiblížila Hana Homrová program na poslední den v roce s tím, že spousta lidí se zde ubytuje kvůli nedalekým rakouským sjezdovkám. Místa na silvestr bývají v penzionu zaplněné několik měsíců dopředu, tou hlavní sezonou podle ní ale zůstává léto.

V Českých Budějovicích je možné pobavit se v Masných krámech. Od 19 h pouští DJ moderní hudbu od 70. let, v ceně vstupenky je malé občerstvení a o půlnoci přípitek sektem. Nutná je ale rezervace. „Takto slavíme devátým rokem, máme uzavřenou společnost pro stovku lidí, z nichž se mnoho, hlavně místních, vrací," říká provozní Miloš Novotný. Cizinci tvoří 30 %. V Hotelu Zvon se v dolní restauraci bude slavit při silvestrovské nabídce a v horní je připraveno degustační pětichodové menu při saxofonu nejen pro hotelové hosty, ale i ty, kdož si večer předem objednají.