Osmnáctého prosince 1990 Jihočeská pravda připomínala jako to zřejmě nejdůležitější, že začíná poslední týden adventu.

Měla ale i vážnější starosti. Na první stránce psal pod titulkem „Jde o život!“, že v jedné drogerii kupovala zákaznice ve věku asi 36 až 38 let, která měla kabát vínové barvy, asi 20 dkg dusičnanu draselného, lidově zvaného rychlosůl, která se používá k nakládání masa,. Při rozvažování došlo ale k záměně sáčků a zákaznici byla prodána kyselina šťavelová, což je jed! „Zaměstnanci drogerie se nás obrátili se žádostí o zveřejnění této výzvy. Snad si ji přečte paní dřív, než údajnou rychlosůl použije…“

Ze zprávy se stal malý seriál. Druhý den JP sdělovala, že nakupující měla na kabátě límec ze světlé lišky a dusičnanu že chtěla půl kila. Posléze 20. prosince list informoval o „Konci poplachu – z drogerie volali, že právě přišla dotyčná paní. Přečetla si upozornění v JP. Redakci řekla, že sůl chtěla pro naložení masa k výrobě sekané. „Na prodavačku se nezlobím, stát se to může. Určitě si také prožila své. Hlavně že to dobře dopadlo…,“ uzavírala zcela adventně zákaznice.

Jistě hodně čtená byla zpráva o přejmenování ulic od 1. ledna. Tak třeba: Maršála Malinovského na Lannovu třídu, Rudé armády na Rudolfovskou, Míru na Pražskou, ul. Norberta Frýda na Kněžskou (ta stará přešla na místo „mizícího“ J. Plojhara), A. Zápotockého na Ledenickou, Kl. Gottwalda na Jirsíkovu (z původní kněžsko᠆dvorské Jirsíkovy se stala Josefa Hloucha), Zd. Nejedlého na Adolfa Trägera, gen. Svobody kolem zimáku na F. A. Gerstnera, M. P. Ševčenka na Milady Horákové, J. Prokopové na Karla Chocholy, Budovatelské na L. M. Pařízka, Fučíkovy na Edvarda Beneše, ze Švermova náměstí se stalo Mariánské, z Osvobození zase Karla IV., most Pionýrů byl překřtěn na Litvínovický, Dimitrova na Krumlovský, Bezručovo nábřeží na Zátkovo, tř. Národního odboje na Čs. legií, atd. Občané, kterých se změny dotýkají, se mají dostavit v úředních hodinách k provedení změn v dokladech. Individuálně se měnilo i dřív, Gymnázium K. Šatala na Jana Valeriána Jirsíka už 3. října.

Koruna československá, zdá se, ještě neposilovala – v inzerci JP někdo nabízel konto ATS 3,90, DM 27.

Společnost přátel USA má v Táboře zaregistrováno 53 členů a chystá mj. otevření kanceláře, kde budou ke koupi také kovbojské klobouky, rančerské čapky, atd.

Jihočeské divadlo avizuje na 22. prosinec v 10 hodin pohádku Dvě Maryčky, od 9 před budovou veselici (prodej i občerstvení).