„Jedná se o budovu, která byla postavena v 70. letech minulého století, tomu také odpovídá její stav. Budova je energeticky neúnosná," vysvětloval důvod rekonstrukcí ředitel poštovních sítí Jihočeského kraje Zbyněk Hovorka. Proto bude jednou 
z etap rekonstrukce její zateplení.

Dalším problémem, který je zapotřebí nutně odstranit, je zdraví nebezpečný azbest. 
I ten se totiž nachází ve stěnách zdejší budovy. Jeho likvidace podléhá přísným bezpečnostním opatřením. „Stavaři, kteří budou opravy provádět, mají domluveno,  že sem ještě před samotnou rekonstrukcí přijde firma, která by měla ještě jednou zkontrolovat, kde přesně se azbest nachází," nastínil vedoucí poštovního oddělení dodejny Petr Boxan. Aby se předešlo únikům, bude celá budova zakrytá.

Provoz na poště č. 4 tak bude od září dočasně přerušen. Po dobu uzavírky budou lidé muset chodit na hlavní poštu na Senovážném náměstí anebo na poštu u nádraží.

Česká pošta se zvýšeným náporem na těchto poštách počítá. „Posílíme přepážky na těch poštách, kam budeme naše klienty z této pošty směřovat. Budou fungovat veškeré přepážky na poště České Budějovice 1. Rovněž posílíme provoz na poště České Budějovice 2," informoval o chystaných opatřeních Zbyněk Hovorka.

Listovní zásilky, peněžní poukázky a důchody si lidé budou moci vyzvedávat na poště na Senovážném náměstí, balíkové zásilky budou k odběru připraveny na poště u nádraží. Veškeré doručování bude fungovat tak jako doposud, u starších občanů je také možnost domluvit se o případné pomoci s doručovatelkami České pošty.

Své klienty budou zaměstnanci pošty směřovat s pomocí informačních letáků. Některým obyvatelům však tento nutný krok způsobí 
s největší pravděpodobností těžkosti. „Myslím si, že je to  hloupost, protože když to tady uzavřou, co budou dělat ti lidé, kteří jsou v invalidním důchodu? Ti na poštu na Senovážném náměstí nedojdou," řekla jedna z obyvatelek Pražského sídliště Ivana Křížová.  „Můj muž je nemocný. Kdyby si měl dojít na poštu na Senovážném náměstí, to se ani nevyhrabe," posteskla si.

Česká pošta však nabízí  klientům řešení. Pokud budou potřebovat vyřídit nějaké listovní služby, stačí se domluvit s doručovatelkami.

KLÁRA SKÁLOVÁ