Společnost Česká pošta ale nehodlá vybrané jihočeské pošty, kterých má být osmapadesát, rušit úplně, jak o tom informovala některá média. U vytipovaných poboček chce jenom změnit formu obsluhy.

Seznam je tajný

„Pouze přesouváme služby z kamenných pošt na motorizované doručování. Tento systém už funguje od devadesátých let v mnohých obcích a místní občané jsou naprosto spokojeni,“ zmírnila ve středu obavy některých lidí tisková mluvčí České pošty Dita Václavíková.

Přesný seznam pošty, kterých se změna dotkne přímo, Václavíková tají.

„Česká pošta nesděluje konkrétní pobočky, kterých se to dotkne. Vše je totiž v jednání a zveřejnění by nebylo korektní k našim partnerům. Ani já sama ty seznamy neznám,“ dodala Václavíková.

Ale zdá se, že na Českobudějovicku volba padne například i na Mydlovary.

„Lidé z české pošty dneska za mnou byli jednat. Musím říci, že to je rozhodnutí pošty, ne obecního úřadu či starosty,“ podotkl ve středu k situaci mydlovarský starosta Petr Ciglbauer. „Nic s tím nenaděláme,“ podotkl vzápětí.

První muž obce už také musí zodpovídat na časté dotazy Mydlovarských.

„To víte, každé ukončení služby pro obyvatele není populární. Ale na druhou stranu chápu, že zde asi není tak velký ekonomický obrat. Samozřejmě, že lidem vysvětluji, že jde jen o věc pošty,“ zdůraznil Ciglbauer. „Alespoň doufáme, že bude česká pošta respektovat naše přání, aby nám sloužila alespoň pošta ve Zlivi, kde je otevřeno i v sobotu a lidé z Mydlovar jí mají po cestě z práce,“ shrnul.

Starší lidé z Mydlovar jsou zprávou dost znepokojeni, mladším to ani tak nevadí. „Já mám auto a věci na poště stejně vyřizuji v Budějovicích, kde i pracuji. Takže mě to žádnou změnu asi nepřinese,“ domnívá se jeden z obyvatel Mydlovar.