Neblahé zkušenosti s parkováním má například František Dudák, který denně dojíždí z Kamenného Újezda. „Nechávám auto v Dukelské ulici nebo u sportovní haly, ale tam už to skoro nejde. Člověk má šanci, jen když si přistane a přijede v sedm ráno. Když mám jednání později, je s parkováním problém," řekl.

Řidiči podle něj mnohdy musí o místa skoro bojovat nebo jezdit ulicemi a čekat, až se prostor uvolní. V centru Budějovic by proto rozhodně uvítal víc možností k parkování. „Snad pomůže nový dům u zimního stadionu," dodal.

Doprava se ode dneška ještě zahustí kvůli Hobby. Výstaviště však tentokrát nabízí návštěvníkům, aby auto odstavili přímo v areálu. „Od hlavní brány a vjezdu z Husovy ulice budeme řidiče navigovat na parkovací plochy. Poplatek zde činí 100 korun za den, ale výhodou je, že lidé si mohou do auta odnést nákup a přitom neopustí výstaviště," uvedla Naďa Schubertová, vedoucí útvaru propagace, marketingu a reklamních služeb.

S dopravními komplikacemi kvůli výstavě Hobby počítá i městská policie. Rozšiřuje provozní dobu přestupkového oddělení. Ve čtvrtek a pátek tak bude mimořádně otevřeno od 8 do 19 hodin a v sobotu a neděli od 13 do 19 hodin.

„Chceme tak vyjít vstříc zejména řidičům z jiných měst. V případě spáchání dopravního přestupku dostanou možnost ho vyřídit ještě daný den a nebudou muset znovu neplánovaně cestovat do Budějovic," uvedl mluvčí Václav Sup. Služebna sídlí v ulici Jaroslava Haška za Mariánským náměstím.