Ale přesto si pro sedmý díl světového fenoménu v českém jazyce o čarodějnickém učni Harry Potterovi včera ráno přišly stovky čtenářů.

Knihy i filmy

„Na Relikvii smrti čekáme už od Vánoc, kdy měl sedmý díl nejprve vyjít. Hned, jak jsem vyšla ze školy, tak jsem si sedmý díl šla koupit. Těším se, až budu knížku číst,“ neskrývala včera své nadšení velká fanynka Harryho Pottera dvacetiletá Kateřina Leštinová.

Další čtenář, kterého Deník zastihl přímo v knihkupectví u pokladny, dokazuje, že příběh o kouzelníkovi z Bradavic nehltají jen děti.

„Harryho Pottera čtu i sleduji také já, takže knihu jsem teď koupil pro sebe i pro dceru,“ pousmál se s novou knihou v ruce třiatřicetiletý Martin. „Dcerku spíše baví ty filmy, ale já mám zase raději knížky než filmy. Ale popravdě řečeno jsem moc nesledoval, kdy má sedmý díl vyjít, a potom jsme koukli na internet a došel jsem si pro něj,“ doplnil Martin s tím, že příliš nevěří tomu, že díl s názvem Relikvie smrti bude opravdu tím posledním.

Své si v posledních dnech také užívají pošťačky a pošťáci, kteří roznášejí balíky. Řada milovníků Harryho Pottera si totiž svůj výtisk vytoužené knihy objednávala přes internetové služby.

„Skoro by se dalo říci, že teď neroznáším nic jiného než knihy Harryho Pottera. A myslím si, že tohleto šílenství bude ještě pár dní pokračovat,“ podotkla pošťačka Marie Synková přímo při rozvážení nových dílů populární knihy.