Krajská soutěž v požárním sportu se tentokrát konala v Českém Krumlově. A zástupci Českobudějovicka si vedli velmi dobře. Obsadili tři první místa!

Zajímavostí bylo konečné pořadí v kategoriích dorostenek a žen. „Krajská soutěž dorostu se konala už v pátek. V dorostenkách byly první Ledenice, druhé skončilo Vlachovo Březí a třetí se umístilo družstvo z Hamru z Jindřichohradecka,“ uvedla za Okresní sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska Dana Šuldová.

V kategorii žen se potom pořadí na prvních třech místech při víkendové soutěži zopakovalo jako přes kopírák. V některých družstvech dokonce nastoupily i úspěšné dorostenky. Mezi ženami totiž mohou závodit už děvčata starší patnácti let. Vítězství si znovu odnesly Ledenice.

V dorostencích dosáhli na nejlepší výsledek hoši ze Zlivi a v dospělých byli nejlepší muži z Hoštic u Volyně. Zástupce Českobudějovicka – družstvo ze Sedlce, skončilo ale hned na stříbrné pozici.

Dorostence už nyní čeká republikové finále v Třebíči na začátku července. Na dospělé čeká republikové finále v září v Ústí nad Labem.

Svoje nejlepší už určila i žákovská soutěž Plamen. „Krajské kolo Plamene vyhrály Žernovice z Prachaticka. Druhé bylo ZOO,“ připomněla Šuldová úspěch složeného týmu Zborov, Ohrazeníčko, Ohrazení.