Bouřky se mají podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) vyskytovat místy zejména v odpoledních a večerních hodinách až do pátku, doprovázet je mají přívalové deště. V jižních Čechách může dělat problémy zejména silné nasycení v Pošumaví, zvedat by se tak mohly i některé malé jihočeské toky.

Výstrahy meteorologů.Výstrahy meteorologů.Zdroj: archiv ČHMÚ

Informace doplňuje meteoroložka Markéta Augustinová z českobudějovické pobočky ČHMÚ, dle jejích slov do střední Evropy stále zasahuje od jihozápadu až jihu mělká brázda nízkého tlaku vzduchu.

„V úterý odpoledne hrozí na většině území Jihočeského kraje přeháňky, místy bouřky, ojediněle silné s vyššími srážkovými úhrny,“ popisuje. Nejvyšší denní teploty se mají pohybovat od 18 až do 21 °C, na horách 14 až 17 °C. Slabý proměnlivý vítr 1 až 4 m/s. „Ojediněle se na jihu Čech mohou vyskytnout silné bouřky se srážkovými úhrny až kolem 30 milimetrů,“ upozorňuje Augustinová.

I tohle je krása turistické oblasti Budějovicko.
KVÍZ: Jižní Čechy a příroda. Poznáte krásná a oblíbená výletní místa?

Podobně vypadá i její předpověď na noc z úterý na středu a středeční den. „Zataženo až oblačno, ojediněle přeháňky. K ránu budou také ojediněle mlhy. Přes den bude opět oblačno, místy přeháňky nebo bouřky, ojediněle silné s vyššími srážkovými úhrny až do 30 milimetrů,“ dodává meteoroložka.

Výstrahy meteorologů platí pro všech sedm jihočeských okresů, Českobudějovicko, Strakonicko, Táborsko, Písecko, Českokrumlovsko, Jindřichohradecko i Prachaticko.