Přechod ze školky do školy totiž bývá pro děti leckdy hodně náročný, tady se s tím děti ale vypořádaly na výbornou. „První týden byl pro děti, myslím, docela náročný. Děti měly přeci jenom  ten režim dne až doposud nastavený trošičku jinak, než jak to chodí tady ve škole," říká Lenka Vaňková.  
Ta je povede do třetí třídy.

Její svěřenci jsou podle slov paní učitelky moc šikovní. Se spoustou dovedností děti do školy už přišly, ty zbývající se naučí. „Děti jsou moc šikovné. Musím je chválit, že jsou samostatní. Mnozí z nich, už umí spoustu z toho, co by ještě nemusely a jsou tak i napřed," vypráví o svých žácích paní učitelka.

Na snímku první řada zleva: Matěj Vajgar, Barbora Borovková, Richard Altman, Václav Titl, Nikola Biharyová, Marek Dvořák, Markéta Piskořová, Barbora Čápová. Druhá řada zleva: Vilém Kápar, Pavla Fojtlová, Eliška Šepková, Alex Frank, Lukáš Mašek, Martin Mašek, Eliška Bastlová, Jakub Marek, Marie Helena Huitema. Třetí řada zleva: Ondřej Kosař, Radek Filip, Matyáš Tibitanzl, Kristýna Kubů, Nikola Němečková.