„Pro mě je to také nové," říká Petra Cvachová, absolventka učitelství pro první stupeň. „Zrovna jsem nastoupila, tak se poznáváme tak nějak vzájemně," usmívá se Petra Cvachová.

Tady se děti učí  všechny předměty, které se vyučovaly dříve. I písmo je stejné. „Učíme se matematiku, češtinu," vyjmenovává paní učitelka. „Děti také píší psacím písmem, stejně jako kdysi my," dodává Petra Cvachová.

Ta své prvňáčky hodnotí jako velmi šikovné. Podle jejích slov mají děti ve škole nejraději tělocvik, přestávky a svačiny. „To když sem děti chodily první týden, bylo jim líto, že na svačinu nikdy nedošlo. Chodily totiž dřív domů. Teď už ji tak nosit můžou," usmívá se Petra Cvachová.

Na snímku v první řadě zleva:  Dagmar Mercedes Škodová, Christopher Domingues, Vendula Polívková, Eliška Bajerová, Emma Michálková, Jakub Leština, Jiří Švehla, Bohdan Havrda, Nikol Křížová, Zuzana Vávrová. Druhá řada zleva:  Adam Skála, Eliška Lukschová, Vilma Beránková, Martin Oborný, Eduard Hvězda, Denisa Nguyen, Tobiáš Lebeda, Vojtěch Beneš. Na fotce nejsou, ale do třídy chodí: Zuzana Čakanová, Antonín Olžbut, Nela Řehořová, Tereza Šlachtová.