„V českém jazyce se děti naučily tři písmenka, umí také ukazovat prstíkem, kde jsme při čtení. V matematice zase počítáme do pěti, psali jsme už jedničku," vyjmenovává jen některé z dovedností Alexandra Pitrová. „Děti se ale naučily i hlásit, neskákat si do řeči a chovat se slušně o přestávkách," doplňuje s tím, že jednou týdně chodí také na plovárnu.

„Umí dojít úplně vzorně na plavání. Dokáží se perfektně převléknout a pak zase obléct. Jsou to šikulky," chválí děti jejich třídní učitelka.

„Mě baví nejvíc splývání," odpovídá jedno z dětí na otázku, co má na plavání rádo. „Naučili jsme se tam také plavat pod vodou bez držení nosu," hlásí se další z dětí. „Paní plavčice nám hází do vody takové tyčky a my se pro ně potápíme. A také tam máme opičí dráhu," svěřují se děti se svými dojmy.

Na fotce jsou s třídní učitelkou Alexandrou Pitrovou v první řadě zleva: Kilián Drápela, Tomáš Hruška, Radek Santarius, Tadeáš Řehoř, Vašek Habich, Viola Klimešová. Ve druhé řadě zleva stojí Jakub Linhart, Timon Ries, Natálie Smažíková, Ema Erbenová, Sabinka Šviková, Viktorie Šnejdová, Jakub Hruška, Tobias Hriško, Nela Šnejdová, Vanesa Badakhová a Eliška Karasová. Na fotce nejsou, ale do třídy chodí David Jarath, Nicolas Kudláček, Dan Lavrincik, Kristýna Petrovičová, David Vacínek.