„Děti už umí všechna písmenka, takže začínáme číst celé články. Naučily se psát a začali jsme také sčítat a odčítat do dvaceti," řekla Martina Klimešová, třídní učitelka 1. B. Ve své třídě má hned 19 sovíků. „Sovička je takovým naším maskotem. Jsme soví třída," vysvětluje jejich třídní učitelka.

Nejoblíbenější předmět prvňáci z béčka nemají, baví je totiž všechno. „V prvouce jsme se učili o povolání rodičů, povídali jsme si o jarních kytičkách, o zvířátkách nebo o naší vlasti," chlubili se budoucí druháci. Než ale první rok ve školní lavici oficiálně ukončí, musejí se ještě vypravit na školní výlet.

„Chystáme se do Selibova, do pohádkové kovárny," řekla Martina Klimešová. „Pak nás také čeká návštěva Hřiště BezBot, kde je spousta prolézaček," doplnila.

Na fotce jsou s třídní učitelkou Martinou Klimešovou v první řadě zleva: Lucie Čermáková, Marek Vitha, Sára Kadlecová, Anna Vancová, Eliška Vojtěchová, Jakub Marek Nový, Petr Hencze, Vojtěch Cába. Ve druhé řadě zleva jsou Adriana Pečinková, Matyáš Drázda, Anna Strachotová, Hana Zvínová, Linda Malá, Lukáš Krátký, Vojtěch Novotný, Matyáš Dražan, David Čídlo. Na fotce nejsou, ale do třídy chodí Ondřej Valenta, Štěpán Pokorný.