„Už máme přečtený slabikář, umíme měsíce a roční období, dokážeme už také sčítat a odčítat do dvaceti," vyjmenovává dovednosti svých svěřenců Jana Štěpková, třídní učitelka 1. B. V lavicích jí tu sedí hned 26 šikulů. „Musím děti moc pochválit, protože jsou snaživé a spoustu toho za ten první školní rok dokázaly," dodává. Nejvíc je podle jejích slov baví matematika, ve které soutěží. „Baví mě čtení, písanka, počítání," doplňují děti jeden po druhém paní učitelku.

Před sebou toho děti z béčka už opravdu moc nemají. „Ještě nám zbývá se doučit pár velkých písmenek, ale to my za ty dva měsíce zvládneme," říká Jana Štěpková a pokračuje. „A také nás čeká školní výlet," doplňuje s tím, že se spolu s prvňáky z áčka chystají do Borovan do zoologické zahrady a také na divadlo.

Na fotografii jsou s třídní učitelkou Janou Štěpkovou v přední řadě zleva: Matěj Píša, Adélka Kubalová, Martin Ryneš, Eva Vlasáková, Magda Balounová, Karolína Šulistová, Hana Krejcarová, Matyas Šerhant. Ve druhé řadě zleva jsou: David Vrzák, David Kotrba, Tomáš Sedláček, Elen Gruškovská, Sára Schmidmayerová, Eliška Krpatová, Sarah Chrtová, Erik Sedláček. Ve třetí řadě zleva stojí: Filip Toul, Tomáš Kvasnička, Kateřina Krejčí, Lucie Krejčí, Jan Sekyrka, Šárka Baumanová, Kristýna Radovesnická, Eliška Trnová. Na fotce nejsou, ale do třídy chodí: Denisa Kodlová, Diana Merglová.