„V matematice sčítáme 
a odčítáme do devíti, v českém jazyce už umíme dokonce všechna písmenka a také už čteme naše první knížky," vyjmenovává Kristýna Zaimlová dovednosti svých svěřenců. „Děti mi po Vánocích hlásily, jaké všemožné knížky pod stromečkem našly," dodává jejich třídní učitelka 
s tím, že jinak ale mezi dárky převládala suverénně elektronika.

Nejvíc prvňáky podle slov jejich třídní učitelky baví ve škole tělocvik, rádi ale mají 
i matematiku.

Do Základní školy přišly děti z 1. C z různých školek, za těch šest měsíců se tady ale mezi nimi stačil vytvořit dobrý kolektiv. „Jako třída jsou děti moc šikovné, ale řádí spolu dobře," směje se Kristýna Zaimlová. „Jsou jako z divokých vajec, ale přitom jsou hodní," dodává na závěr jejich třídní učitelka.

Na snímku v první řadě zleva: Kryštof Matas, Maxime Ricard, Kamilka Tomíčková, Angelika Štúberová, Marie Augustinová, Martin Toušek, Michal Schubert, Radovan Ševčík. Druhá řada zleva: Kačka Kajgrová, Eliška Svobodová, Filip Vlček, Lukáš Matula, Tereza Švamberková, Vlasta Vaněčková, Veronika Puklická, Linda Švachová, Sabinka Trostová. Třetí řada zleva: Vojtěch Pouzar, Václav Pouzar, Magdaléna Dušáková, Matyáš Polák, Vašek Marek, Victor Hajer, Lukáš Ryba, Jan Řehovský, Vašek Cvach, Miloslav Dobřemysl. Na fotce chybí, ale do třídy chodí: František Pavlík.