„Já bych chtěla panenku, památníček a dvě knížky," říká malá Lucka. „Já bych si zase přála tablet a živou kočku," svěřuje se s přáním její spolužačka Anetka. „Já jsem si psal Ježíškovi o lego," dodává Honzík.

Od doby, kdy prvňáčci z Borku usedli do školních lavic, uplynuly téměř čtyři měsíce, dneska už jsou tak z nich velcí školáci. „Naučili jsme se písmenka m, l, s, p, a, o, u, i. Naposledy jsme probírali souhlásky t a j," vyjmenovává jen některé z dovedností svých svěřenců jejich třídní učitelka Renata Kaislerová. „Děti také krásně píší, to jim jde moc dobře. Některé děti dokonce krásně čtou," chválí paní učitelka prvňáčky s tím, že nejvíc je baví tělocvik. „Asi jako všechny prvňáky, protože rádi běhají a skotačí," směje se Renata Kaislerová.

Celí natěšení tak prvňáci ze Základní školy na Borku vyhlížejí sníh. „Jsme kousek od lesa, tak bychom rádi šli bobovat a sáňkovat, ale bohužel sníh ještě pořád není," dodala na závěr třídní učitelka prvňáčků.

Na fotce jsou s třídní učitelkou Renatou Kaislerovou v první řadě zleva: Anetka Šopíková, Marion Hirschová, Vojtěch Souček, Adélka Lysáčková, Honza Doležal, Anička Přibylová. Ve druhé řadě zleva stojí Matyáš Hučík, Lucie Klečková, Radek Sobolík, Honza Král, Michal Novotný, Vojta Špaček. Ve třetí řadě zleva jsou Martin Fajman, Tomáš Adamec, Vojtěch Střítězský, Dominik Ficl, Ráďa Rehanzl, Jan Bárta, Štěpán Nechvátal, Vašek Svoboda, Simona Hrabáčková, Ondřej Vodička.