Kromě samotné sankce ale šéfa mlékárny, která je pro tuto sezonu generálním partnerem klubu, zaskočila rychlost, s jakou byla sankce udělena. „Jsem z toho velice rozladěn. Chápu, že zdraví především. Ale nemyslím, že provinění bylo tak vážné, aby odpovídalo výši pokuty,“ řekl.

Na stadion teď mohou jen dlouhodobí partneři klubu. Motor za dlouhodobé partnery klubu považuje i majitele permanentek, na rozdíl od hokejového svazu. Milan Teplý je v tomto na straně Motoru. „Netušil jsem, že partner hokejového klubu nesmí být divákem. Každý, kdo vstoupí na zimní stadion a není zrovna na ledě, se stává divákem. Ti lidé tam přece nejdou hrát na housle.“

Nejvyšší hokejová soutěž podle něj za současných podmínek nemá absolutně žádný smysl. „Moc prosím, aby pracovníci hokejového svazu své stanovisko o pokutě přehodnotili. V opačném případě budu velmi uvažovat o tom, jestli tento spolek má cenu podporovat. A to, jestli se v Budějovicích dál bude hrát hokej, teď hodně závisí na Madetě,“ doplnil Milan Teplý.