„Stávající konstrukci rozebereme, koleje vytrháme, položíme nový železniční svršek a následně koleje podbijeme strojní podbíječkou a zřídíme novou, polymerbetonovou přejezdovou konstrukci," přiblížil rozsah prací Roman Kubo, vedoucí provozního oddělení Správy tratí České Budějovice. „Současně s tím zajistíme opravu výhybek na jižním zhlaví budějovického hlavního nádraží," dodal.

Bohuslav Statečný, přednosta Správy tratí České Budějovice, doplnil, že mimo to se v září uskuteční také oprava železničního přejezdu ve Včelné, a to ve směru na Boršov nad Vltavou.

„Tam se bude dělat výměna upevňovadel a asfaltu," uvedl Bohuslav Statečný s tím, že tuto opravu dělníci zvládnou za běžného provozu. „Na cestující to žádný vliv mít nebude, protože se bude opravovat jen jedna ze dvou staničních kolejí. Bude tady ale silniční uzavírka," doplnil.

Oprava zhruba třicetimetrového úseku začne 5. září, hotovo by mělo být o den později. Tato oprava plynule naváže na rekonstrukci hlavního přejezdu ve Včelné, která začala ve středu 
a končit má 30. srpna. Vyžádala si výluku ve směru na Horní Dvořiště a Český Krumlov. V určitých úsecích tak od pátku až do 30. srpna budou namísto vlaků jezdit autobusy.

Ve směru na Kaplici 
a dále Horní Dvořiště budou 
z Českých Budějovic jezdit autobusy do Kamenného Újezdu, ve směru na Český Krumlov pojede náhradní autobusová doprava mezi Budějovicemi a Boršovem nad Vltavou.