Moderní metodu cvičení popisuje Stanislav Raušer ze studia BodyBody: „Při cvičení se u nás využívá elektrická stimulace svalů. Používají ji i lékaři při léčbě poruch pohybového aparátu či při rehabilitacích. Díky tomu je totiž možné cvičit svaly bez zátěže kloubů, šlach či vazů. Takže u nás lidé mohou procvičit i svaly, které například kvůli bolesti kloubů nemohou příliš zatěžovat."

Studio v Českých Budějovicích funguje už rok. Podobná jsou i v Praze, Brně nebo Plzni. „Od nás navíc dostanete oblečení na cvičení i ručník. Takže si s sebou nemusíte nic nosit," dozvídám se ještě.

Cvičí také známí sportovciPři tréninku BodyBody zatěžujete své tělo přirozeným pohybem. Každá svalová reakce je ale navíc podporována elektrickým impulzem, který výrazně zvyšuje a prohlubuje účinnost cvičení. BodyBody vám dokáže pomoci s posílením svalů a tvarováním postavy, snížením tělesného tuku, zmírněním projevů celulitidy, ale i zmírněním bolesti zad a její prevence.
Ve studiích BodyBody navíc cvičí s pomocí elektrických impulzů i vrcholoví sportovci jako například olympijský vítěz v moderním pětiboji David Svoboda nebo Denisa Barešová, mistryně světa ve sportovním aerobiku.
Více informací o cvičení naleznete na stránce www.bodybody.cz

Trochu se mi ale nezdá, že pro znatelné výsledky stačí cvičit jen dvacet minut týdně. „Elektrická stimulace svalů je mnohem účinnější než tradiční cvičení. Díky tomu stačí opravdu jen jedna dvacetiminutová lekce týdně. Zkušenější klienti přicházejí ale i dvakrát za týden. Vtip je v tom, že u nás při tréninku cvičíte úplně přirozené pohyby. Každý pohyb svalů je ale navíc podporovaný elektrickým impulzem. Díky tomu je cvičení mnohem účinnější," vysvětluje mi Stanislav Raušer.

Teorie je sice zajímavá věc, ale já už jsem zvědavá, jak cvičení vypadá ve skutečnosti. Pořád se totiž nemůžu srovnat s tou elektřinou. Trenér Ondřej Papoušek upozorňuje: „Tohle cvičení není vhodné pro každého. Cvičit by se nemělo například v těhotenství nebo pokud používáte kardiostimulátor. Abychom vyloučili možné komplikace, musí naši klienti vyplnit speciální dotazník." Vzápetí mi podává papír s kolonkami. Chvilku zaškrtávám políčka a pak už mohu jít do šatny.

Skutečně dostávám černé triko a legíny na cvičení, boty nutné nejsou, cvičí se na boso. Po převlečení tedy vstupuji do cvičebních prostor. A hned se mě ujímá trenér. Postupně mě obléká do speciální vesty, ke které připojuje další pásky přes zadek, stehna a paže. Rozhodně mi nepřipadá, že bych za chvíli měla cvičit. Na závěr ještě trenér zapojí do mé vesty kabel, který vede k přístroji, jenž elektrické impulsy ovládá. „Půjdeme na to pomalu, postupně budu zapínat jednotlivé části. Řekněte mi, kdy už to na vás bude moc," dává mi instrukce trenér.

A postupně začíná do mé výstroje pouštět elektrické impulsy. Nejprve mě začnou brnět stehna, pak zadek, zádové svaly, břicho a na závěr paže. Je to zvláštní pocit. Trochu se mi cukají ruce. Když začnu podle pokynů od trenéra cvičit, začínám tušit, že to rozhodně nebude snadné. Skutečně se mi při jednotlivých cvicích pohybují všechny svaly. „Máme tu dva druhy cvičení. Jeden je zaměřený na hubnutí, druhý na posilování," vysvětluje mi během cvičení Ondřej Papoušek. A protože si chci vyzkoušet vše, testuji obě varianty.

Po dvaceti minutách mě trenér znovu odstrojí a já odcházím do sprchy a do šatny. I když cvičení trvalo jen dvacet minut, dalo mi pořádně zabrat. Už v tu chvíli je mi jasné, že cvičení na sobě pocítím v následujících dnech. Začíná mi také docházet, proč jsou výsledky patrné už po šesti týdnech takto krátkého cvičení.

Moje domněnky potvrzuje Stanislav Raušer. „Ohromná výhoda cvičení u nás je, že sem lidé mohou přijít rovnou z kanceláře a cvičení jim nezabere tolik času jako návštěva klasického fitka. Navíc zde mohou cvičit vždy jen maximálně dva lidé, takže si tu klienti užívají i soukromí. Cvičební lekce jsou individuální a místo se rezervuje předem," shrnuje na závěr.