Dvacetiletý muž v neděli dopoledne zemřel a dva byli lehce zraněni při nehodě u Ševětína na hlavním tahu z Budějovic na Tábor. Při nehodě se čelně srazila dvě osobní auta.

Řidič vozu Volkswagen Corado předjížděl ve směru od Budějovic na mokré silnici ve velké rychlosti, manévr nezvládl, narazil do svodidel a následně do vozu Audi Q7. „Musel jet jako blázen, narazil do nás, náraz ho vyhodil ven. Jsem zdravotní sestra, ještě jsem cítila slabý tep, ale pak už nic. Kdybychom nejeli ve velkém autě, tak to máme také za sebou…,“ uvedla paní Jana, která se s manželem vracela z Tábora.

Tragicky skončila také nehoda v obci Úsilné. V neděli v podvečer tu řidič vyjel ze silnice. Po převozu do nemocnice podlehl svým těžkým zraněním.

Další nehoda se v neděli stala v 10.55 h mezi Dolním Dvořištěm a Vyšším Brodem. Na místě byli zraněni čtyři lidé, z toho dvě děti. Jedno dítě bylo transportováno na traumatologii českobudějovické nemocnice s kontuzí břicha, ostatní na chirurgii nemocnice v Českém Krumlově.