Také na mnoha místech Českobudějovicka se uskuteční v rámci Noci kostelů prohlídky, koncerty a další akce.

V krajském městě se lze vydat na netradiční prohlídku půdních prostor a krovu kostela sv. Rodiny, (19 - 22 h) a do 23.30 hodin bude v kostele umožněna tichá návštěva, otevřen bude i kostel na Piaristickém náměstí a poprvé se do Noci kostelů zapojí také pravoslavná kaple Všech Svatých země české na Husově třídě u Výstaviště, kterou si můžete večer prohlédnout.V katedrále sv. Mikuláše začne program v 18.00 hodin mší svatou následovanou tradičním přivítáním souboru Žestě 200 a vystoupí zde také Katedrální sbor s repertoárem, kterým doprovází zejména bohoslužby. V Budějovicích se také uskuteční společná modlitba křesťanských církví o půlnoci u kašny na náměstí Přemysla Otakara II.

Zájemci se mohou v Českých Budějovicích podívat i do Sboru církve adventistů sedmého dne (18 - 22 h) na adrese Fráni Šrámka 34, kde se věřící schází od roku 1933. Budova má za sebou pohnutý osud, jelikož byla na čas zabavena státem kvůli dočasnému zákazu adventistické církve a sloužila například jako agitační středisko… Návštěvníci uvidí například malbu na skle akademického malíře Josefa Geršla nebo prezentaci dobrovolnictví a dobročinného běhu Adra. V 19 h zde vystoupí křesťanská skupina Za světlem.

Kulturní program složený hlavně z koncertů je připraven v Husově domě v ulici U Výstaviště 10 (19 - 23 h). Nabídne například vystoupení sboru Auuuna nebo Pavlíny Jíšové a na závěr společnou modlitbu.

V Budějovicích se také o půlnoci uskuteční společná modlitba křesťanských církví u kašny na náměstí Přemysla Otakara II.

Otevřen bude třeba i kostel sv. Jakuba Většího v Boršově nad Vltavou. Podle starosty obce Jana Zemana se zde k Noci kostelů připojí již popáté. Připraveny jsou dvě komentované prohlídky (19 a 20.30 h), s informacemi o historii objektu a o funkci donátorů v případě církevních staveb.

Součástí akce bude i krátký koncert světově proslulých skladatelů.

Do Noci kostelů byla letos poprvé zapojena i novogotická kaple zámku Hluboká, která není jinak přístupná. Zájemci si ale rezervační vstupenky rozebrali dlouho dopředu.