Medaili Za statečnost získali:

Vendula Matějů
Je mluvčí Hasičského záchranného sboru. Když přišla letos 27. dubna domů, zaslechla ze sousedství volání o pomoc. S přítelem Tomášem Kratochvílem začali souseda, který dostal infarkt, oživovat a muž díky nim přežil.

Roman Jelínek
U Městské policie je od 1. 1. 2010. S kolegou Petrem Špánikem 9. září 2015 řešili dopravní přestupek v Nádražní ulici. Kolemjdoucí je upozornil, že v protější ulici leží nehybný muž. Strážníci bezvládné tělo začali oživovat a obnovili jeho základní životní funkce.

Petr Špánik
Strážníkem je od 1. 11. 2012
a byl druhým členem hlídky, která zachránila letos 9. 9. život muže v Nádražní ulici.

Medaili Za zásluhy získali:

Hana Tvrská
Rodačka z Protivína je poslední pamětnicí transportu Akb do Terezína ze dne 18. 4. 1942, přežila Osvětim a Bergen – Belsen. O válečných útrapách beseduje se školáky.

Jiří Divíšek
Podílel se jako člen přípravného výboru na vzniku Jihočeské univerzity a po jejím vzniku v roce 1991 byl zvolen prvním rektorem. Je spoluautorem několika učebnic pro ZŠ a učebnice didaktiky pro studium učitelství. Byl 
i prvním porevolučním děkanem pedagogické fakulty.

Ladislav Havel
Houslový pedagog a hudební skladatel vyrůstal v Křem᠆ži, učit žáky začal už v 15 letech, aby pomohl mamince, protože otec byl za 2. světové války nuceně nasazen v Německu. Napsal stovky písní 
a až do roku 1996 se věnoval žákům v umělecké škole.

Jaroslav Martínek
Narodil se v roce 1923 v Českých Budějovicích, kde dlouhá léta pracoval jako aranžér, návrhář a reklamní grafik. V rámci své profese se účastnil světové výstavy v Bruselu v roce 1958 a mnoha dalších zahraničních výstav a veletrhů. Maloval rád staré části historických měst, například Českých Budějovic, Českého Krumlova, Prachatic, Slavonic nebo Pasova.

Karel Roden
Po absolvování studia na DAMU člen mnoha souborů, i Národního divadla. Mimořádné herecké výkony předvedl ve filmech Lidice, Hlídač č. 44, Habermannův mlýn, Alois Nebel a v dalších.

Pavel Šporcl
Vystudoval Pražskou konzervatoř a hudební fakultu AMU. Je nositelem významných cen, koncertuje po celém světě, spolupracuje s mnoha významnými umělci.